Folia Flex/Flock-Koszulki z nadrukiem - Nadruki na odzieży i gadżetach
16099
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-16099,bridge-core-3.1.8,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-30.5,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.13.0,vc_responsive
 

Folia flex/flock

Nadruk z zastosowaniem tych metod polega na wykorzystaniu specjalnych folii transferowych, przeznaczonych do wykonania znakowania na różnego rodzaju tkaninach.

 

Folia jest wycinana na ploterze tnącym, następnie oddziela się niepotrzebne części i tak przygotowany użytek wprasowywany jest z bardzo dużym naciskiem i pod wpływem  wysokiej temperaturze w materiał. Metoda ta wymaga przygotowania plików w formie wektorowej. Odporność na pranie jest wysoka.

 

Nadruk flexem jest cienki i rozciągliwy, pracuje razem z tkaniną. Powierzchnia folii flex może być matowa lub błyszcząca. Występuje w przeróżnych kolorach, od podstawowych barw po złoto, srebro, brokat, odcienie fluo, itd. Folie różnią się od siebie. Flock ma charakterystyczną ” meszkowatą” strukturę i dużą głębię kolorów, jest kilkukrotnie grubszy niż flex, a jego powierzchnia jest delikatnie wypukła.